Vyhledávané asijské delikatesy

Datum: 23.4.2018, 16:30 - 21:00
Lektor: Marek Partl a Milan Janda

Počet osob:

Asijská kuchyně, oblíbená a vyhledávaná pro svou rozmanitost chutí a vůní. Koření, kokosové mléko, kari pasta a mohli bychom pokračovat. Vzdálená exotika na dosah.

 

Menu z druhé strany světa:

  • Tom Yum Nam Kon - tradiční thajská pálivá polévka s krevetami zjemněná kokosovým mlékem. Patří mezi nejznámější polévky v Thajsku, společně s kokosovou polévkou Tom Kha, která je naopak velmi jemná a nepálivá. Pro přípravu použijeme mimo jiné i galangal a limetové listy.
  • Laab Kai - salát s kuřecím masem a thajskou bazalkou s „Nam Pla“ dresinkem
  • Ebi Tempura Spring Roll - kreveta v tempuře v rýžovém papíru se zeleninou a mongo dresinkem z majonézy, mangového chutney a sezamové pasty
  • Penang Curry Flank Steak - jemně pálivá malajská curry pasta s flank steakem a jasmínovou rýží. Připravíme si od základu domácí kari pastu s galangalem, arašídy a koriandrovými kořeny. Filírovaný flank steak ochutnáme v kombinaci s kari pastou, kokosovým mlékem, rybí omáčkou, zeleninou, koriandrem, chilli a dresinkem Nam Pla.
  • Kluy Bud Chee - banán vařený v kokosovém mléce s tapiokovými perlami, coco denatou - nakládaným kokosem v mladé kokosové vodě, praženým kokosem a sezamem. V Thajsku se mu říká "thajská dieta" :-)

 

Domů si odnesete malý dárek – kari pastu :-)

Podívejte se, jak jsme vařili asijské delikatesy v lednu 2018 >>>